Een goed idee is niet genoeg. Op social media telt wat mensen in de eerste seconden zien, voelen en willen blijven volgen.
Tijdens deze praktische workshop leer je hoe je met je smartphone korte, krachtige video’s bedenkt, opbouwt en verbetert. Geen losse trucjes, wel een heldere aanpak waarmee je content authentiek aanvoelt, professioneel overkomt en doelgericht bijdraagt aan je communicatie.
Dit alles in de inspirerende setting van de voormalige kerk van Aalst-Dorp, die Patricia transformeerde tot de unieke eventlocatie The Spire.
Maandag 24 en dinsdag 25 augustus 2026
12.30 tot 16.30 uur (incl. lunch met broodjes)
Inschrijving
€ 490 excl. BTW per persoon ( € 343 excl. BTW via KMO-portefeuille)
Locatie
The Spire, Aalst-Dorp 13, 3800 Sint-Truiden
Na deze workshop kan je:
Deze workshop is bedoeld voor ondernemers en medewerkers die regelmatig content maken, maar geen professionele opleiding in video of contentcreatie hebben gevolgd.
Je hebt geen voorkennis nodig. Basis digitale vaardigheden, toegang tot een Canva account en smartphone volstaan.
1.Waarom video?
Ontdek waarom korte video's zo belangrijk zijn geworden voor online zichtbaarheid.
We bekijken hoe social media evolueerden naar video-first platformen en waarom bewegend beeld sneller herkenning en vertrouwen kan opbouwen.
2.Videoformaten en platformen
Komt te weten hoe platformen zoals Instagram, YouTube en TikTok content beoordelen en verspreiden.
3.De scrollstopstrategie
Leer hoe je aandacht grijpt én vasthoudt. De eerste seconden bepalen alles.
4.Van idee naar plan
Verzamel ideeën en vertaal ze naar een haalbare videoaanpak. Een losse inval wordt pas content wanneer je er een duidelijke structuur aan geeft.
5.Content analyseren
Krijg inzicht in je resultaten en reacties. Dat is wat je nodig hebt om je volgende video beter te maken.
6.Social news en vragen uit de praktijk
We sluiten we af met recentste ontwikkelingen op het vlak van video, formats en platformen.
Er is ruimte voor vragen, voorbeelden en concrete uitdagingen in je eigen bedrijf/organisatie.
The Spire is een inspiratiecentrum voor creativiteit en duurzaamheid in de voormalige kerk van Aalst-Dorp bij Sint-Truiden. De open ruimte, hoge gewelven en veranderende tentoonstellingen creëren een omgeving waarin je even loskomt van de dagelijkse werkcontext en nieuwe ideeën ruimte krijgen.
Tijdens de workshop is in The Spire ook de tentoonstelling Tinker, tailor te zien. De expo brengt jonge kunstenaars samen rond mode, sculptuur, installatie, ambacht en herinnering en vormt een inspirerende achtergrond voor twee creatieve namiddagen.
Yana Scheymans is Digital Account Manager bij Miles & Mates en heeft meer dan vier jaar ervaring in digitale marketing en social media. Ze combineert strategie met een praktische aanpak en toont hoe je ideeën omzet in video’s die werken.
Schrijf je dan in voor de workshop op maandag 24 of dinsdag 25 augustus 2026.
Na je inschrijving ontvang je een bevestiging met alle praktische informatie.
Aalst-Dorp 9b
3800 Sint-Truiden
+32 (0)11 70 28 90
info@idearte.be
BE0509.983.735